DİLEK PORSUK

13 Temmuz 1970 tarihinde, sıcak bir yaz akşamında Diyarbakır’da dünyaya geldim. Kalabalık bir ailenin sekizinci çocuğuyum. Evliyim ve Melis’in annesiyim. Her şeyin sevgi ile başladığı felsefesine inanıyorum. 

Sürekli öğrenme ve sürekli gelişmek benim en büyük tutkumdur. İnsana dokunmanın, insanlarla çalışmanın ne kadar büyük sorumluluk istediğinin farkında olarak sevdiğim ve mutlu olarak çalıştığım işi yapıyorum. 

İlk ve ortaokulu Diyarbakır’da, liseyi İstanbul’da Yeşilköy 50.Yıl Lisesi’nde okudum. 


1993 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede Uluslar Arası İşletmecilik Yüksek Lisans Programını “Bankacılık Sektöründe Hizmet Kalitesi” konulu tez çalışmam ile tamamladım. Profesyonel iş hayatıma 1995 yılında Pamukbank’ta başladım. Pamukbank’ta Kalite, Müşteri İlişkileri  Yönetimi ve Eğitim alanlarında yöneticilik yaptım. 2002 yılında Bileşim A.Ş.’ de Çağrı Merkezi Yöneticisi olarak çalışmaya başladım. On yıllık bankacılık kariyerim süresince birçok kurumsal gelişim ve değişim yönetimi projelerinde sorumluluklar üstlendim.

2005 yılında,  öğrenciliğimden beri çalışmak istediğim eğitim sektörüne geçtim ve RCBA &DOOR Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde eğitmen ve danışman olarak çalışmaya başladım. İş hayatında insan faktörünün en kıymetli kaynak olduğundan hareketle; 2008 yılında NLP ve Kuantum tabanlı yaşam koçluğu eğitimleri aldım. Aynı yıl rüyalarımın şifresini çözmek amacıyla “Rüya Eğitmenliği” alanında da kendimi geliştirdim. Daha tatminkar bir yaşam için öncelikle kendi enerjimi doğru kanallara yöneltmeyi öğrendim ve öğrendiklerimi danışanlarımla da paylaşmaya başladım. 2009–2010 yılları arasında İstanbul Gelişim Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalıştım. 

2010 yılında girişimci olarak, Sofist Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketini kurdum. Bu arada yüzlerce girişimciye kendi işletmesini kurmasına destek olacak eğitimler verdim. 

2010 – 2014 yılları arasında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde,  Psikoloji alanında “Aile - Organizasyon ve Sistem Dizimleri Programını” tamamladım.  Bu bağlamda “Sistem Dizimleri perspektifinin Türkiye’deki aile işletmelerine katkıları “ konusunda araştırma çalışmam bulunmaktadır. İnsan olma yolunda insanı ve sevgiyi yaşamın odağına alarak halen eğitmen ve gelişim danışmanı olarak bireylere ve kurumlara hizmet veriyorum.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder