Re-Balance Therapy
 
1- Re-Balance Therapy nedir?
 

Kendi benliğimizi,  kendi içimize öylesine saklarız ki görmemek için binlerce maske kullanırız. Çevremizden, hatta kendimizden içimizde ki duyguları gizleriz. Kendimize dahi o duyguları itiraf edemez, varlığını kabul de zorlanırız. Ve bu duygular görülmek ister, ne kadar görmemeye çalışırsak o kadar hayatımızda önümüze çıkarlar. İstedikleri sadece varlıklarının kabulüdür. Bizim duygularımız, bizim onları yönetmemizi ister, onlara hâkim olmamızı isterler. 

Bizlerse çoğu zaman kendimizi duyguların hâkimiyetine bırakırız ve artık duyguların yönettiği kişi oluruz. Yapı taşımız olan ve Yaratanın bize sunduğu el- hâkim niteliğini kullanamaz oluruz. Hangi duygumuz bizi yönetiyorsa o oluruz.  İşte bu nokta kendimiz ve mutluluğumuzu kaybettiğimiz noktadır. Bu noktada "RE-BALANCE THERAPY" bize bizi göstermek ve görmemiz gerekeni görebilmek, o duyguya da hâkim olabilmek için gerekli enerjiyi bize aktarmak üzere geliştirilmiş bir sistemdir.
2- Danışanlar ne tür rahatsızlıklarda bu enerjiye başvurabilirler?
 
Panik atak, depresyon, ifade zorluğundan ötürü gelişen troid hastalıkları, yaşadıklarımızı hazmedemediklerimizden dolayı gelişen mide ve bağırsak problemleri, yaşadığımız baskı ve içimizde bastırdığımız duygularla gelişen astım ve kalp hastalıkları, gelecek endişesiyle yaşadığımız bacaktaki eklem rahatsızlıkları, sebebini bilmediğimiz ve köklerden gelen içimizde taşıdığımız duyguları yarattığı kemik hastalıkları ve diş problemleri gibi… birçok hastalıkta olumlu ve güzel gelişmelerle karşılaşmaktayız.
 
3- Bu çalışmanın fiziksel etkileri de var mıdır?
 
Her şey enerjiden oluştuğuna göre duygularımızın, hislerimizin, algılarımızın da bir enerjisi var. Bu enerjiler belli bir sistem içinde sembollerle kartlara yükleniyor ve bu kartların üstüne çıkıldığında beden bu enerjilere cevap veriyor. Nasıl cevap verdiğini ise ancak kartların üstüne çıktığınızda anlaya bilirsiniz. Genellikle bizi kontrolüne almış duygularımızda beden öne arkaya, sağa sola, salınımlarla, dizlerde titremelerle ve bunun gibi bedensel tepkilerle cevap veriyor.  Kartların enerjisi burada bedeni denge içine alana kadar terapiye devam ediyor.
Biz artık biliyoruz ki hastalıkların nedeni aslında duygusal bedenimizde yaşadıklarımızla alakalı işte bu yüzdendir ki burada yaşanan duygusal çözümlenmeler direk olarak bedensel şifalanmamızı da arkasından getiriyor.
 
4- Bu bize ne kazandırır?
 
Bu bize kendimizi tanımamızı ve içimizde görmekten korktuğumuz ama hayatımızın kontrolünü de eline verdiğimiz duygularımızla yüzleşme ve tekrar idaremizi elimize almamıza yarıyor.
 
5- Re-Balance Therapy nasıl uygulanır? İlk aşaması nedir? Nasıl ilerleyecektir? Kaç seansta sonuç alınır?
 
Bu çalışma ön görüşme yapılarak başlar. Ön görüşmede kişiye koçluk yapılır. Burada kişinin tıkandığı duygular ve sorunlar belirlenir. Arkasından gerekli kartların seçimi ile çalışma başlar.
Kişi kendisi ve yaşamı ile o alanda baş başadır ve kendi içinde seyahate başlar. Bu inanılmaz bir maceradır. Hayatla sörf yapmaya benzer ve dengeyi bulana kadar devam eder.
Her seans kendi başına bir şifadır. Kişinin kabulüne göre gelişim gösterir. Tamamen kişin kendisi ile yüz yüze kaldığı bir çalışma olduğu ve kendi söylemleri ile kendinden kendine iletişim sağladığı için çok etkili oluyor. Ben sadece hayatını yansıtan kartları açıyorum, kişi kendini kartlardan aldığı hissedişle ilerliyor. Hangi kartın ne enerji taşıdığını bilmediği için sadece hissedişlerini dile getiriyor, içinde hiç bir şeyi saklamaya ihtiyaç duymadan kendini ifade ediyor ve kartlar açıldığında kendinden kendine söyledikleri ile yüzleşiyor. Bir başkası ona hiçbir şey söylemiyor ve bu öylesine etkili oluyor ki...
Kişi içindekilerin farkında hayat yoluna devam edişi bambaşka oluyor. Artık neyi kontrol etmesi gerekiyor hangi duygusu haddini aşmış ve kişiler ile ilişkisindeki engeller ne bunu görebiliyor. Sizce bu kişinin hayatına ne katar?
 
6- Bu terapiden sonra hayatımızda ne gibi değişiklikler olacak?
 
Kişi kendinden sakladıklarını gördükçe, içindeki bilemediği düğümler çözülmeye başlıyor. Belki de o ana kadar hiç fark edemediği duygular farkındalığa dönüşmüş oluyor. Burada kişiler bazen ağlıyor, bazen katılırcasına gülüyor, terlemeler, titremeler ya da bedenin tamamen gevşeyerek boşalmasıyla içinde yıllarca sıkışmış olan enerji çözülmeye başlıyor. Bu çözülmelerle kişide değişim dönüşüm oluyor ve kişide yeniden yapılanma sürecine geçiyor.
 
7- Bu yapılanma süreci nasıl işliyor?
 
Aslında evrende boşluk yoktur ve boşalan alanı hemen başka bir şey doldurur. Bu teknikle çalışan enerji, boşaltılan alanı yeniden ihtiyacı olduğu kadarıyla pozitif alanda doldurmaya başlar bu bir nevi olumlu enerji aktivasyonudur. Bedeni tamamen yenilenmiş bir enerji alanına alır ve kişiyi kendi kabulü doğrultusunda dengeli bir yapılandırmaya alır.
 
8- Kazandığımız farkındalık seviyesi bizi nereye taşıyacaktır?
 
Bu farkındalık bizi kendimizi tanımaya ve kendimizin efendisi olmaya götürüyor ve duygusal hakimiyet kazanmış oluyoruz. 99 esma ül hüsna’daki El- hakim olmak gibi. Rabbimizin bize kendinden sunduğu nitelikleri kendimizde yaşama geçirmemiz gerekmiyor mu?
 
9- Sadece duygularımızın üstüne mi çalışıyor?
 
Evet öyle sayılır ama kişilere karşı duygularımızı da burada analiz edebiliyoruz. Eşimize, annemize, babamıza, kardeşlerimize ve çevremizde kim varsa, onlara duyduğumuz ve açığa çıkarmadığımız ama içimizdeki dinamiğimizde, bilinçsizce frekanslarını, titreşimini karşımıza ilettiğimizde kişiyi nasıl etkilediğimizi görüyoruz. 
Kişiye aslında dipte yaşattığımız kızgınlığımız, kıskançlığımız, kabulsüzlüğümüz biz ona davranış veya sözle iletmesek de nasıl etki yarattığını anlayabiliyoruz.
 
10-  Bu çalışma ilişkileri de etkiliyor mu?
 
Evet, çünkü anlayış ve farkındalık katıyor. İşin aslında neden olduğu görüyor ve kabule geçiyorsunuz. Bu da ilişkilerde inanılmaz değişim yaratıyor.
 
Yurdaay ONARAN tarafından geliştirilen Re-Balance Therapy ile tanışmak için İSİS MU AKADEMİ’ye bekliyoruz...
 
www.re-balancetherapy.com

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder