TÜM ÇOCUKLARIN MUTLU OLDUĞU DÜNYA CENNETTİR.

TÜM ÇOCUKLARIN MUTLU OLDUĞU DÜNYA CENNETTİR.

2015-2016 YENİ ÇALIŞMA DÖNEMİ HAYIRLI OLSUN…

Tamda kızıl ay tutulması sabahı yeni dönem başlangıcı Türkiye’m için. Tatili ve dilerim acı olan her şeyi arkada bırakarak yeni döneme, okulların açılması ile daha yoğun olması dilediğimiz iş dönemine adım atıyoruz. 
 


Kısa zamanda çok acılar, kayıplar yaşayan Türkiye ve dünya için hüznümüz içimizde, umudumuzu yitirmeden ileriye bakmamız gerektiğine inanıyorum. Yaşamımızda “HAYIR” demenin ne kadar önemi olduğunu anlamaya çalıştığımız şu dönemlerde küçük bir kızın acı “HAYIR” çığlıkları ile yeni döneme giriyoruz. Dilerim “HAYIR” demeyi öğreniriz, 12 yaşındaki SUDE’nin dilinden, sesinden o yüzündeki acı ifadesinden. 

Minicik yürekler ölüyor, minicik yürekler acıyor ve biz büyükler çıkar için yarattığımız tabloyu seyir ediyoruz. 

“HAYIR”… Büyük çıkarlara kurban verilen minik yüreklere HAYIR…
İLK önce yetişkin insanlar değerlerini yitiyor ve yaşamda her türlü kayıp yaşıyorlar, gücü için çıkarda kalanlara göz yumuluyor. İnsanlık yok oluyor…
Zaman geliyor sokakta yürümekten korkar oluyorsun ama yine susuyorsun çünkü evinde çocuğun yemek bekliyor ve alıştığın hayattan kopmaktan korkuyorsun. Bu korkun çıkar odaklarının hoşuna gidiyor bu korkunu üstünde maden gibi çalışıyorlar ve sen insanlığını içine gömüyorsun. Bu gömünün içinde kendini gömüyorsun. Ölü toprağını üstüne sen örtüyorsun.
SONRA… O ölü toprağı çocuklarımızın ve minik yüreklerin üstüne örtülüyor, minik yürekler acıyor. Sonrasını yaşamaya mı başladık?

Zamanında hayır diyemediğimiz için. İçimizdeki şeytanın, nefsin solucanken ejdarha olması için onu bana dokunmayan bin yaşasın düşüncesiyle besledin. O da aslında solucanken mutluydu. Şimdi hasta. Kapasitesinin üstünde büyüttüğün için, içindeki şeytan şimdi çocuklarının önünü kesiyor. Sen sadece içindeki şeytanına zamanda “HAYIR” sen bu kadarsın diyemediğin için. Çıkarların çocuklarını yemeğe başlayınca uyandığında kaybettiğin çocuğun, geleceğin ve insanlığın olacak. 

Zamanında “HAYIR” demenin önemini anladığında insanoğlu, insanlık adına hayır işlemiş olacak.

HAYIR, çocukların ölümüne, kalplerinin acımasına, tacizine, açlığına, üşümesine, gözlerinin korku dolu bakmasına, umutsuzluğuna ”HAYIR”…
TÜM DÜNYANIN ÇOCUKLARI İÇİN “HAYIRLI” BİR DİLEĞİM VAR.
TÜM ERİŞKİN OLMUŞ VAR OLAN, TÜM ÇOCUKLARI KENDİ ÇOCUĞU OLARAK GÖRSÜN. (insan ve hayvan dahil bahsediyorum)

Kendi çocuğu doyarken diğer çocukları düşünsün. Kendi çocuğu sıcak yatağında uyurken dışarda korku dolu çocuğu kucağında uyutsun. Bildiğimiz, bilmediğimiz acı çeken çocuğun önünde bir insan durup acı çektirene dur desin. “HAYIR” O çocuk o gelecek desin. Acı ile büyüyen, acı bilir, acı verir. Bildiğinden ötesini yaşayamazsın.

TÜM ÇOCUKLARIN MUTLU OLDUĞU DÜNYA CENNETTİR.


Yurdaay Onaran

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder